تاریخ انتشار : یکشنبه 2 مرداد 1401 - 10:00
751 بازدید
کد خبر : 1188

انجمن جهانی تولید فولاد؛

ایران دهمین فولادساز دنیا در نیمه نخست ۲۰۲۲

ایران دهمین فولادساز دنیا در نیمه نخست ۲۰۲۲

  به گزارش روابط عمومی انجمن فولاد آذربایجان، بنا بر اعلام انجمن جهانی تولید فولاد کل تولید فولاد ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی را ۱۳.۶ میلیون تن اعلام و از حفظ جایگاه دهمی ایران در میان بزرگترین تولیدکنندگان فولاد دنیا طی این دوره خبر داد. به گزارش روابط عمومی انجمن فولاد آذربایجان، جدیدترین

 

به گزارش روابط عمومی انجمن فولاد آذربایجان، بنا بر اعلام انجمن جهانی تولید فولاد کل تولید فولاد ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی را ۱۳.۶ میلیون تن اعلام و از حفظ جایگاه دهمی ایران در میان بزرگترین تولیدکنندگان فولاد دنیا طی این دوره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن فولاد آذربایجان، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی انجمن جهانی تولید فولاد نشان می‌دهد کل تولید فولاد دنیا در نیمه نخست سال جاری میلادی ۵.۵ درصد کاهش یافته و به ۹۴۹ میلیون تن رسیده است. در نیمه نخست سال قبل ۱۰۰۴ میلیون تن فولاد در دنیا تولید شده بود.

بر اساس این گزارش کل تولید فولاد ایران در ماه‌های ژانویه تا ژوئن امسال بالغ بر ۱۳.۶ میلیون تن بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰.۸ درصد کاهش داشته است.

ایران با تولید ۱۳.۶ میلیون تن، دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد دنیا در نیمه نخست ۲۰۲۲ بوده است.

چین با تولید ۵۲۶ میلیون تن، به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد دنیا در این دوره شناخته شده است. با این حال، تولید فولاد چین در این دوره ۶.۵ درصد کاهش داشته است.

هند نیز با تولید ۶۳.۲ میلیون تن و ژاپن با تولید ۴۶ میلیون تن به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم از این نظر قرار داشته‌اند.

تولید فولاد آمریکا به عنوان چهارمین تولید کننده فولاد دنیا نیز ۲.۲ درصد کاهش یافته و به ۴۱.۱ میلیون تن رسیده است. روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه و برزیل به ترتیب رتبه‌های پنجم تا نهم را از این نظر به خود اختصاص داده‌اند.

برچسب ها :

ناموجود