واحدهای عضو انجمن فولاد آذربایجان تا بیست و پنجم شهریور ماه ارزش افزوده حاصل از صادرات خود را دریافت خواهند کرد.


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اعلام این خبر در جلسه استرداد ارزش افزوده واحدهای فولاد استان گفت : متاسفانه استرداد ارزش افزوده به صادرکنندگان، پروسه طولانی مدت دارد که باید کاهش یابد تا ارزش پولی آنها ناشی از تورم از بین نرود. وی افزود: نظر به اینکه پرونده مالیاتی واحدهای فولادی هر کدام ماهیت جداگانه ای دارند، حتما پروندها باید مورد به مورد با حضور نمایندگان هر دوطرف مورد بررسی قرار گیرد.
اروج زاده مدیر کل امور مالیاتی استان در این جلسه گفت: شرکتهای صوری برای همه مشکل ایجاد کرده اند و سیکل پرداختهای انجام شده صحیح نیست . اما در عین حال چنانچه شکواییه تولیدگنندگان منجربه صدور رای باشد، ما موظف به اجرای احکام صادر شده هستیم .


در ادامه این جلسه مشکلات مالیاتی تعدادی از واحدهای تولیدی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت . آقای دلال قدیم خزانه دار انجمن فولاد آذربایجان ، از عملکرد مدیر کل امور مالیاتی استان قدردانی کردو خطاب به ایشان گفت: هرچند با ورود شما بررسی مشکلات تولید کنندگان بویژه در استرداد ارزش افزوده پرونده ها، سرعت بیشتری گرفته است ، اما انتظار داریم تا تعیین تکلیف نهایی پرونده ها، سازمان امور مالیاتی دست تولید کنندگان را بگیرد . وی گفت: اکثر واحدهای فولادی به هنگام معامله با شرکتها ، موضوع اعتبار سنجی را بر اساس معیارهای امور مالیاتی مورد توجه قرار می دهند . به همین دلیل ، مشکلات ناشی از اعلام عنوان صوری برای معاملات آنها ، اجحاف در حق واحدهای فولادی است . آقای نواداد دبیر انجمن فولاد آذربایجان ضمن عرض تبریک هفته دولت به دولت مردان استان، از اهتمام معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در بررسی مشکلات واحدهای فولادی در شورای گفتگو و تشکیل کارگروه ویژه قدردانی نموده و افزود: بخشی از روند رسیدگی به پرونده های مالیاتی تولید کنندگان غیر منطقی است . انتظار داریم با نگاه مساعد و مهربانانه به این قشر توجه شود و یقین داشته باشیم که اگر تولید و صنعت مورد حمایت قرار نگیرد، همه از قبل ان متضرر خواهیم شد. در پایان این جلسه مقرر شد پرونده های مالیاتی واحدهای مشکل دار، بطور موردی و با حضور طرفین موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا